View Single Post
  #1243  
Vechi 08.10.2009, 21:11:30
condor
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de peetor Vezi mesajul
Acest topic de fapt asta trateaza,o idee sustinuta de Biserica adventista.Se numeste de fapt:"Adventistii neaga viata sufletului dupa moarte ",acum ce sa fac sa ma eschivez?Mie imi place sa fiu la subiect.Tu nu ai negat titlul acestui topic ca daca l-ai fi negat nu ma mai aruncam in discutii.
Ba am negat titlul acestui topic (dat de prietenul adventistilor, d-l Iustin32). Adventistii nu neaga viata sufletului dupa moarte (se intelege ca adventistii ar crede ca totul se termina la groapa). Adventistii neaga viata in timpul mortii (de la momentul mortii pana la momentul invierii) si cred in inviere si mostenirea vietii vesnice.

Daca vrei, o sa caut postarea in care am aratat ca, pana si titlul topicului este mincinos.

Iar, cat priveste afirmatiile tale despre adventisti: se vede ca nu le cunosti nici doctrina, nici modul de abordare a Sfintei Scripturi, nici... Totusi, te intreci in a face fel si fel de afirmatii, ca un mare cunoscator.

In plus, mai interpretezi, in mod rautacios si spusele mele. Eu zic ca inca nu am priceput un verset, tu concluzionezi ca asta este rezultatul doctrinei adventiste. In ceea ce priveste pregatirea teologica (teoretica), cred ca sunt pe la mijloc, printre fratii mei de credinta. Eu sunt adventist de putin timp.

Citat:
Īn prealabil postat de peetor Vezi mesajul
nu vad de ce sa mai continuam discutia. iti spun ca acesta va fi ultima mea postare pentru tine,pentru ca mie nu imi place sa discut cu astfel de oameni.
Buna idee. Vom avea amandoi mai mult timp pentru altceva mai bun.