View Single Post
  #1244  
Vechi 08.10.2009, 21:50:04
peetor peetor is offline
Member
 
Data înregistrării: 02.10.2009
Mesaje: 65
Implicit

Te-am intrebat de atatea ori daca negi viata sufletului dupa moarte si nu mi-ai dat nici un raspuns clar.Deja acum vii si spui ca l-ai negat.Ai spus ca "adventistii neaga viata in timpul mortii"(nu stiu cum sa fie viata in timpul mortii,depinde la ce fel de viata si moarte ne referim).Si ce se intampla cu sufletul in tot acest timp (de la momentul mortii pana la momentul invierii)?Viata in timpul mortii o neg si eu,viata trupului,dar nu si a sufletului.Si ce se intampla cu sufletul in tot acest timp (de la momentul mortii pana la momentul invierii)?Nu pretind ca sunt expert in religia adventista.Am spus ca am citit cateva lucrari generale despre aceasta confesiune si ti-am spus ca ai dreptul sa spui daca ceva nu este asa cum spun eu,si de ce nu.E dreptul tau sa te aperi,dar nu asa ca si cum eu mint si inventez ca sa ma aflu in treaba.Eu pur si simplu asa am citit si asta spun.
Acuma sa fim seriosi,de ce "nu ai priceput un verset" asa cum ai spus?Pai eu cum l-am priceput?Pentru ca privim din perspective diferite.Asta de fapt am vrut sa spun.