View Single Post
  #25  
Vechi 06.09.2010, 14:48:49
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Pentru un examen la matematica pentru copii dai meditatii si bine faci.

Oare nu trebuie sa ajutam copii in cel ma important examen al vietii lor, care decide unde vor sta pentru o perioada? vezi mesajul precedent.

Asa ca da milostenie din partea lor in numele lui IIsus:
"Căci flămând am fost și Mi-ați dat să mănânc"
Fa pachetele de mancare si da-le oamenilor de pe strada, sau la o casa de batrani, sau la o casa de copii orfani in numele lui IIsus din partea copiilor tai. Asta va conta la examenul vietii lor si la acel examen poti pune umarul.

"însetat am fost și Mi-ați dat să beau" scria undeva ca in Imparatia cerurilor un pahar de apa va fi foarte valoros ca nu exista bogatie pe pmant care sa se compare cu valoarea unui pahar de apa in rai. Ca sa transmiti un pahar de apa acolo trebuie sa-l dai unui sarac. Ia sticle de apa si du-te pe strada si da-le celor insetati de pe starda, sau la cei ce duminica stau in jurul Bisericii. Daca vrei sa fii bogat in rai, fa o fantana sau o cismea pe un drum public si scrie ca oicine e insetat poate bea.

"străin am fost și M-ați primit;" Vrei sa stai la o camera in rai, la garsoniera ? Inainte se putea sta si la cort. Daca nu, aduna-te cu alti credinciosi si cumpara o garsoniera ca s-o dati uni sarac si in rai aveti insutit, un conac de peste 100 camere pe care sa-l impartiti, ca tot ce dai se duce in rai insutit.
La fel du-te ca voluntar la constructii de case si munca ti se va pune in rai. Sau da gratis materiale de constructii.

"Gol am fost și M-ați îmbrăcat" este posibil sa stai gol in rai daca nu ai dat haine la cei saraci. Asa ca da cel putin un costum de haine la cei saraci in numele tau si al copiilor tai si al celor dragi ai tai. CE se intampla e asta. Ai sta 50 de ani pe Pamant cu aceeasi pereche de haine? Probabil ca nu. Nici in rai nu ai sa te schimbi asa ca da mai multe perechi de haine sa ai de unde alege acolo, sa nu stai 50 e ani cu aceeasi pereche de haine si la fel pentru copii da mai multe perechi de haine. Ai manca in rai acelasi fel de mancare pentru 50 de ani? daca nu schimba mancarea ce o dai saracilor in pachetele. CE pui in pachetelele de mancare, cam asta o sa gasesti in rai.

Cateodata cei rai vor lucra astfel incat sa nu mai ai resurse sau timp sau ceva sa faci pomana de care ai nevoie in rai.

Deci roaga-te:

Doamne forteaza-ma spre mantuire si forteaza-ma si ajuta-ma sa dau fara durere pomana de care am nevoie, si sa am resursele pentru aceasta pomana.

Copilul tau va fi judecat si dupa pomana pe care a facut-o. Daca il dai la meditatii la matematica, bine faci dar mai intai da pomana in numele domnului IIsus Hristos din partea copilului tau sa aiva la judecata.


Cine nu are idei unde sa ajute, aici e o idee. Inainte de a trimite ceva aici da un telefon si vezi de ce au nevoie 0744 290 471 :
Pentru detalii suplimentare vizitati: www.valeaplopului.com
ASOCIATIA PRO VITA
pentru nascuti si nenascuti
Bd. Nicolae Iorga 72
Valenii de Munte; Jud. Prahova
Tel: 0244 421 316

Daca vreti sa trimiteti pachete folositi adresa urmatoare:
Preot Tanase Nicolae
Parohia Valea Plopului, Comuna Posesti
Jud. Prahova, Romania
Preot Nicolae Tanase
Tel/Fax : 0244 280 695
Mobil: 0723 597 433
Email: asociatiaprovita@hotmail.com
asocprovita@yahoo.com
Domnisoara Tatiana Samoila
Mobil: 0744 290 471 / 0740 257 259
Webmaster: Silvia Mihailescu (english speaking contact)
Email: s62e44m85@yahoo.com
Cont Bancar – BCR Valenii de Munte RON: RO42RNCB0211011843900001

Last edited by spre_rasarit; 06.09.2010 at 19:41:53.
Reply With Quote