View Single Post
  #29  
Vechi 20.07.2011, 18:40:43
Mihai36 Mihai36 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.09.2008
Locație: Constanta
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.090
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mihai36
Implicit

Aceste "coincidente" in unele traditii si chiar si in a romanilor se numesc "Semnele cerului si ale pamintului".
Desigur unele sint false insa unele sint adevarate iar ele demonstreaza ca nimic nu este intimplator ci ca totul se invirte dupa legi superioare noua, citisem un articol odata despre un studiu facut de cineva pe aceasta tema la mai multe popoare si descopeise la unele popoare un nr de 300 astfel de semne.

Eu nu pot sa le combat fiindca am vazut cu ochii mei -la tara -implinidu-se unele dintre ele si altele traite de mine insa un semn pe care il cunosc toti oamenii de la tara este acela cind la apus soarele este acoperit de nori -lucru care inseamna ca a doua zi cerul va fi preponderent acoperit iar cind se vede soarele la linia orizontului atunci va fi cer senin - acest semn il stiu si vinatorii si pescarii.
Sint si multe semne de bine unele sint amintite intro veche carte numita Gromovnic care pune accentul pe starea vremii, ciclicitatea productiei agricole si animale odata la 7 ani (5 ani buni si doi mai slabi-confirmat si de apicultori) si alte semne ale stari vremii de peste an in functie de semnele anterioare din anumite zile - sarbatori religioase.
Reply With Quote