View Single Post
  #5  
Vechi 20.11.2008, 23:24:41
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Am vazut un caz odata la televizor,cum un copilas de un an si jumatate a fost vaccinat,s-a permis vaccinarea de catre doctorita stiind ca acesta lua tratament pentru rosu in gat.Ulterior,datorita vacinarii acesta a decedat.Este cumplit,strigator la cer,cata dovada de neprofesionalism se da la noi in tara.Incidente pot exista,bine-nteles,pretutindeni,insa la noi,nu doar ca sistemul medical te trateaza ca pe un animal,te mai si ucide fara pic de constiinta.(Doamne!,iarasi imi amintesc,ca suntem un popor crestin).
Eu am facut toate vaccinurile baietelului meu,cele pana in doi ani,insa m-am asigurat personal ca acesta se simte foarte bine si nu sufera de ceva anume cu cateva zile inainte,mai ales ca mamica trebuie si ai instinctul de-a face si pe doctorul,si pe profesorul si pe tot ceea ce este nevoie pentru crestere copilasul tau.Nu i-am administrat vaccinuri suplimentare,cum mai aud la alte persoane,cum ar fi acestea de sezon,mai ales ca oamenii,respectiv copii,capata imunitate si prin contactarea bolii,prin suportarea anumitor boli in timpul copilariei.
In ziua de astazi multe persoane sufera de boli autoimune,acesta este si efectul E-urilor si a poluarii,in loc sa lupte anticorpii cu ceea ce a luptat de cand sunt,cu microbii inconjuratori,incep sa-si canalizeze atentia spre toxinele si porcarile pe care le ingeram si le inhalam,astfel ca ramanem corigenti si repetenti la capitolul protectie imuna.
Am vazut astazi ca se face propaganda pentru vaccinarea fetitelor impotriva cancerului de col uterin.O mare tampenie,nu mi-as da fetita pe mana acestora,sau cel putin nu este de-ajuns ce mi se spune pentru a ma determina sa fac acest lucru.Trebuie o cercetare amanuntita,caci acum avem atata acces la informatie,nu mai este ca inainte sa ne supunem si sa executam pur si simplu.Eu m-am interesat in aceasta priviinta si am vazut ca este un subiect absolut controversat,ba chiar te ingrozesti pe alocuri.
In primul rand pare sa fie vorba de un vaccin refuzat categoric de unele din tarile Europene,pentru factorii negativi care le detine acest subiect,apoi,si mai alarmant,ca ar fi vorba,de fapt,de o afacere aici,cu o motivatie financiara de milioane de vaccinuri pe care producatorul nu le mai poate distribui,nefiind cerere(admise)in alte state,si multe altele dpdv medical.
In primul rand trebuie sa invatam fetele noastre despre viata sexuala decenta si responsabila,incidenta bolii fiind mai sporita la persoanele ce schimba mai multi parteneri,boala fiind transmisa pe cale seminala de catre barbati,ei sunt doar purtatorii.
Apoi,de cand sunt femeile pe lumea asta,mai ales la noi romanii mai simpli,nu prea am auzit sa ne confruntam cu o adevarata catastrofa in randul femeilor care sa sufere de aceasta boala,iar acum ne trezim deodata ca este vorba despre o situatie foarte serioasa.Atunci,noi acelea care am trecut de treizeci de ani ca sa facem?Am inteles ca nu-si mai are rostul vaccinul la aceasta varsta....Slava Domnului ca am fost mai cumintica!
Deci,daca aveti rabdare,cititi articolele scrise mai sus de initiatorul topicului,caci sunt interesante,dar s-ar putea sa va doara ochii.Le gasiti,oricum si pe net.Documentati-va ca este bine,puterea sta in informatie.Oricum,nici nu gandesc ca cei care refuza categorit,copiilor lor,absolut orice vaccin.Moderatia este cea mai buna cale,si rationamentul.
Reply With Quote