Subiect: Moarte clinica
View Single Post
  #31  
Vechi 13.03.2011, 14:25:54
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Exprimarea prin "se facea" este una care anunta mai degraba inceperea unei povesti fantasmagorice..Si mie imi pare exact asa aceasta descriere..



Sunt perfect de acord.



Eu nu sustin nici ca sunt halucinatii,nici ca nu sunt.Ceea ce sustin EU este ceva foarte clar : persoanele iesite din moarte clinica,povestesc ceva! Sunt sigura ca acele persoane AU VAZUT CEVA!

Eu inca nu am gasit o explicatie pentru faptul ca acele persoane POT RELATA LUCRURI INTAMPLATE DEPARTE DE LOCUL UNDE LE ERA TRUPUL.

Halucinezi,halucinezi..dar la ce mod?La unul real?Deci aia nu mai e halucinatie..Dar nici nu stiu ce e...Deci ma abtin..Pur si simplu, nu imi explic fenomenul..Decat daca admit ca iese sufletul din trup in acele minute si colinda hai-hui..
__________________


Ei vezi? Aici e aici....Cu totii care am fost in moarte clinica am vazut multe si am ajuns in locuri in care e inexplicabil cum am ajuns...E o tema de meditat dar ingustii vor tipa imediat "ghiavoluuul"...sau de dragul de a fi "crestini" vor emite judecati sterile , sustinand ca cei care au suferit asa ceva .....halucinau...Si ma intreb si eu asa...Cum se pot vedea in acea stare lucruri petrecute si la sute de km ..si cum poti auzi ce se vorbeste acolo....Deci....Am mai postat la acest subiect numai de dragul tau Melisso...ca in rest, precum scriam...daca as continua m-as risipi si ma respect prea mult ca sa fac asta !
Reply With Quote