View Single Post
  #10  
Vechi 13.10.2006, 12:20:09
maria55 maria55 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2006
Mesaje: 652
Implicit

Draga Euftalia ,indraznesc sa spun ca te inteleg ,si stii de ce ?si eu am in familie persoane bolnave chiar si o schizofrenica .Pe linga aceasta am avut si eu tulburarile mele , numai credinta m-a scapat de psihiatrie . Mare este Dumnezeu ! Vreau sa-ti spun ca nu se cere unui om bolnav sa stea 5 ore in biserica .Daca te duci la Sfinta Liturgie si stii ca nu-ti prieste mai mult de o jumatate de ora , alege punctul culminant si du-te atunci ,la sfintirea Darurilor .Sa stii ca Dumnezeu nu-ti cere mai mult . Am citit si eu ce spun Parintii nostri .Bonavul sa primeasca boala in pace sa-i multumeasca lui Dumnezeu . Asta-i tot. In ce priveste cele 40 de "Doamne miluieste" ,sa stii ca nimic nu-i fara rinduiala in casa lui Dumnezeu .Dar daca tie nu-ti prieste ocoleste-le .Te poti mintui si fara acest numar. "mai bine va las in pace" ,nu te-asi sfatui pentru ca nimeni nu e perfect si dupa cum vezi invatam unii de la altii .Asa ca daca mai schimbam o vorba pe internet cred ca e bine .Pe mine , un cuvint sau o fraza care mi s-a pus la inima ma tine "treaza " toata ziua .Vorbesc de bucuria sufleteasca pe care o simt .Sa stii ca sint oameni la care nu le ajunge ziua sa se roage .Sa ne bucuram , ca precis se roaga si pentru noi.
Fii binecuvintata !
Reply With Quote