View Single Post
  #6  
Vechi 12.07.2010, 00:25:33
cherub cherub is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 422
Implicit nu trebuie neaparat sters contul de email din cauza unor amarate de spam-uri

Citat:
În prealabil postat de justine Vezi mesajul
As dori sa mi sterg id ul si adresa de mai pt ca am primit multe spamuri in ultima vreme si din nefericire am raspuns la unul pt ca nu stiam ce este in momentul respectiv. Cum pot face? Este o solutie daca o sterg?
Nu trebuie neaparat sters contul doar din cauza unor amarate de spam-uri, ci se pot bloca sau sterge 'in masa', de ex. facand click pe cuvantul 'empty' care de obicei apare scris in paranteza, in dreptul unui folder (de ex. toate spam-urile primite in inbox trebuie selectate si apoi mutate in folderul 'spam', apoi click unde scrie 'empty' (pe cuvantul respectiv) din dreptul folderului 'spam', apoi daca apare o mini-fereastra separat pt. confirmare, gen 'are you sure you want to empty this folder permanently?' etc si click pe 'ok', apoi sunt sterse si le muta automat, in folderul 'trash', unde iarasi, se da click pe 'empty' si gata, s-a rezolvat - cel putin pt. o vreme, 'pana data viitoare'...). Si pt. folderul 'trash' se poate selecta, de la 'settings', pt. cat timp sa pastreze emailurile sterse (de ex. nici o zi, sau cateva zile, saptamani, luni etc - in cazul in care vreun email important a fost sters din greseala, in graba etc si se doreste recuperarea lui din folderul respectiv). Unele conturi de yahoo au si optiuni de blocare a spam-urilor. Si nu-i nimic daca ai apucat sa raspunzi la un email de tip spam, nu-i nici o tragedie, probabil ca te vor mai 'bombarda' pt. inca o vreme de-acum incolo, dar daca ii ignori sau/si blochezi ori stergi adresele, probabil ca te vor lasa in pace, intr-un final.
Reply With Quote