View Single Post
  #1  
Vechi 19.12.2011, 14:15:02
Vallentin's Avatar
Vallentin Vallentin is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2011
Locație: Ploiești, România.
Religia: Ortodox
Mesaje: 1
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Vallentin
Implicit Problemă cu mama mea!

Salut, vreau să vă spun pe scurt o întâmplare petrecută in viața mea când eram mai mic, avănd vreo 4,5 ani. Mama mea este o persoană bună, are o muncă foarte grea și nu prea are timp să se ducă pe la biserici dar face multe fapte bune și tind sa cred că este o persoană minunată. Momentan mama mea este plecată din țară, este în Spania să muncească. Dar hai să vă povestesc.. Când eram mic mama mea suferea de ceva,
nimeni nu știa ce este, am umblat la mulți preoți, la multe biserici si manastiri, la doctori și la multe spitale și nimic nu a ajutat-o. Preoții s-au rugat mult pentru mama mea fără niciun folos, doctorii spune-au că e sănătoasă la analize și la toate testele făcute de ei, dar mama fiind bolnavă rău, vomita mereu, amețea, nu putea să mănânce, visa urât.. Unchiul meu lucra în acel moment la uzina Brazi din Ploiești unde lucreaza și acum. El avea un prieten la servici care cunoștea o băbuță care spunea că a vindecat multă lume și ne-a recomandat să mergem acolo. Noi ne mai având nici o speranță am mers acolo să vedem ce se întâmplă.. Când am intrat eu fiind mic nu mi s-a părut ceva ciudat, tot ce îmi amintesc ca erau niște cărți pe o masă. Bunicul meu pe drum și in viața de zi cu zi nu ne-a spus că nu crede în așa ceva, dar când am intrat acea băbuța l-a întrebat pe bunicul: "Nu crezi, așa-i?" Bunicul ne-a spus că imediat în mintea lui s-a produs un cutremur și a văzut televizorul mișcăndu-se ca și cum ar fi un cutremur. Apoi la întrebat băbuța: "Acum crezi?" Bunicul a spus: "Da", dar fiind nedumeric și în stare de șoc. Mama a început să-i povestească problemele sale și femeia aceea bătrână i-a spus că i-a fost pus argintul viu în mâncare de o vecină și mai multe lucruri de neimaginat și la sfârșit i-a spus că pe acea femeie o va mânca viermii și nu va murii până când mama mea sau bunica nu va pune mână pe ea si s-o ierte.. I-a spus iar mamei sa se închine pe la 12 noapte sau ceva de genul..să se roage sa bea ceva ce i-a dat ea, și că v-a elimina tot.. Și așa s-a întâmplat.. Îi mai spuse-se mamei mele că se va face bine și peste 3 luni v-a pleca în Spania și chiar așa s-a întâmplat. Mama mea s-a făcut bine, a plecat în Spania și a câștigat foarte mulți bani.

Acum eu va întreb pe voi, eu sunt doar un copil și îmi cer scuze pentru gramatică sau dacă am scris ceva greșit, dar eu ce sa cred din asta? Acea băbuță era cu Dumnezeu sau cu Satana? Practica magie neagră? De unde știa ea atâtea lucruri și cum a putut s-o vindece pe mama mea? Aștept răspunsuri, mulțumesc.
__________________
Dumnezeu este Domnul și S-a arătat nouă, Bine este cuvântat Cel ce vine întru numele Domnului !
Reply With Quote