View Single Post
  #6  
Vechi 04.03.2010, 15:56:00
emanouela emanouela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 214
Implicit

Citat:
În prealabil postat de totalsistem Vezi mesajul
buna ziua !
ma numesc Dana si nu am mai postat pana acum din lipsa de timp.
acum am nevoie de sfatul unor oameni cu frica de Dumnezeu.
sunt gravida si sunt din Craiova, prin urmare va trebui sa nasc fie la spitalul 1, fie la maternitate - un adevarat pericol ambele.
spun pericol pentru ca se intampla astfel in aceste spitale : daca ajungi sa te internezi trebuie sa vii de acasa cu : manusi sterile, pansament, ace, seringi, tratament, chiar si calmante. gandacii nu lipsesc iar la maternitate au conditiile ideale in toalete pentru gravide si lehuze: mizerie, geamuri sparte, apa calda nu exista, ...
la medici daca mergi cu un milion pentru inceput te vor baga in seama dupa cateva ore bune, dar daca te oferi sa dai mai mult deja faci dovada ca ai si te vor chema la cabinetele particulare unde stim cat costa consultatiile, ecografiile, ...
asistente sunt foarte multe si foarte incruntate pana le descretesti fruntile cu cateva sute de mii (vechi)
este trist si rusinos tot ce se intampla si nu stiu ce sa fac????

nu dispun de atatia bani cat sa descretesc fruntile a nu stiu cate asistente, sa atrag atentia unei doctorite, si mai sunt destule alte probleme ale sarcinii

cred ca orice mamica a trecut prin aceste probleme

va rog, daca ma puteti indruma catre o doctorita cu frica lui Dumnezeu care sa-si dea interesul si sa ma ajute cat se poate sa nasc normal, nu sa scape repede cu cezariana.

eu nu am pretentia sa nu platesc , dar sa ma indrume si sa ma urmareasca corect atat pe perioada sarcinii (sa consum vitaminele necesare), cat si atunci cand voi naste eventual putin si dupa.

doctorita la care am fost acum m-a chemat deja de trei ori sa imi dea o reteta si niciodata nu am gasit-o. cred ca voi lua eu pregnavita pentru ca in urma analizelor am aflat ca am foarte mari carente de calciu si fier si am si la ochi o lipsa accentuata de calciu.

astept un sfat ! va multumesc ! Dumnezeu sa va ajute !
nu am cum sa te indrum iti pot spune doar sa te duci sa iei Centrum materna, cate 1 pe zi, in Romania e cel mai complex, sa consumi cat mai multe fructe, lactate, si lichide, sa te misti cat de mult poti, chiar si banalele plimbari sunt de mari ajutor. iti mai dau un link, acolo sigur ai sa gesesti indrumarea potrivita, unde sunt viitoare mamici, doritoare de copii si mamici. daca vrei si alte sfaturi acceseaza-ma pe PM, sunt proastata mamica, deci te pot ajut cat de cat
www.desprecopii.com
Reply With Quote