View Single Post
  #62  
Vechi 23.03.2011, 19:26:00
Hermiod Hermiod is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.12.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 27
Implicit

[quote=ioan cezar;349713]Dragul meu, o sa iti raspund cu toata onestitatea la intrebare, exact la ce m-ai intrebat. Si totodata voi incerca sa caut relevanta teologica a subiectului, asa cum am spus mai inainte ca incerc mereu sa fac (chestiunile care incep cu o problema fierbinte si raman in aceeasi zona dar nu iau inaltime spre Cer, se cheama preocupari lumesti iar eu ma feresc de asa ceva mai ales acum, in timpul Postului; caut sa fiu ancorat in Hristos nu in lumesc).
Mai intai, doresc sa afli ca in copilaria mea doream sa devin medic veterinar. Pana la 14 ani principala mea pasiune a fost cresterea si ingrijirea animalelor......

Acum ma bucur si mai mult. Asta vroiam sa spun. Se poate! se poate sa nu treci nepasator si macar de cateva ori in viata sa faci asemenea gesturi fata de bietele animale. Ii poti invata si pe altii sa faca la fel. De asemenea, le poti explica altora cat de necesar este sa isi sterilizeze cainii (mai ales cei care locuiesc la curte si care au maidanezi) atat in orase cat si in mediul rural. Multi maidanezi provin din zona periurbana. Iar la tara..ii duc si ii lasa prin paduri, pe la marginea raurilor, in saci, etc.
Sunt o ea. Profesoara.
Reply With Quote