View Single Post
  #8  
Vechi 20.02.2024, 02:43:32
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.570
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Banii nu ajung la ei dacă sunt minori, din păcate e un lanț vicios care le fură copilăria - sunt cei mai eficienți în stârnirea de emoții care deschid portofelul și atunci în loc să se joace sunt trimiși să vândă zambile sau ghiocei sau să cerșească pur și simplu.

Cine știe câte vile se fac de către cei care-i exploatează, sunt plasați prin rotație în diferite zone, au o memorie vizuală formidabilă pot fi folosiți și ca informatori sau observatori, pânditori, cine ce bijuterii are, cum se îmbracă, din ce mașină se dă jos, cu cine vorbește, cine e ușor fraieribil-impresionabil, trebuie evitați.
Foarte buna postarea Iorest, multumesc,
As adauga ca nu numai ei ne urmaresc ci si noi stim sa-i urmarim in timp ce trecem prin dreptul lor. Daca vreti sa aveti o experienta unica, alocati citeva ore la sfirsitul zilei lor de cersit sa vedeti cine-i "ridica" si cu ce SUV-uri de la 50 000 euro in sus. Fiti pregatiti sa-i urmariti un pic fara sa va zareasca, asa este,sunt extrem de buni observatori si nu sunt ridicati niciodata din locul unde cersesc ci la citeva strazi mai acana.
Din acest motiv mie imi displace profund sa fiu ales de ei, sa mi se adreseze( din partea clanurilor de care sunt racolati). Prefer sa aleg eu cu-i dau, ca acel ceva din interior care ma aprinde brusc sa ma puna in fata unor oameni deseori tacuti, ciudati, cu carucioare pline dupa ei(indiciu ca nu fac parte din gasti de cocalari). Si asa se si intimpla si culmea este ca niciodata nu se intimpla in jurul bisericilor sau manastirilor.

Ii avem si noi pe amaritii nostri care nu neaparat sunt cersetori dar trebuie ajutati cu intentie! Indrazniti aveti curaj ca acel ceva sa va ghideze spre cei ce au nevoie cu adevarat. Nu strica sa si stati o leaca de vorba cu ei. Mie asa mi se intimpla.

Last edited by cozia; 20.02.2024 at 02:50:42.
Reply With Quote