Subiect: IMAGINI DI ROMA
View Single Post
  #8  
Vechi 30.10.2009, 15:45:21
ghemis ghemis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.06.2009
Mesaje: 229
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kekodu Vezi mesajul
Ei bine frate sunt vreo 2 sau 3! stiu doar ca una a fost desfintata de carabinieri pt ca se facea trafic de droguri! era la Tre Fontane. Preot era Iuvenalie sau asa ceva! Mare pacat ce rasa suntem!!!
Fratele meu in perioada cand s-a inchis biserica de la Tre Fontane eram in Italia si chiar frecventam biserica.Parintele Iuvenalie mi-a fost chiar duhovnic o perioada.Este un parinte cu mare sensibilitate si bunatate,aceasta latura a caracterului ia adus si necazuri.Nu a fost vorba de droguri acolo.Parintele a lasat "fraiele" in seama fratelui mai mic(preot deasemenea),nu mai avea autoritatea necesara unei buni randuieli,romanii trimiteau si primeau pachete in/din tara prin microbuze care parcau in curtea Abatiei Tre Fontane si nu de putine ori ni s-a atras atentia despre aceste nereguli.Nu intru in multe amanunte acum dar pot sa-ti spun ca biserica s-a inchis nu de catre carabinieri ci de I.P.S. Iosif datorita acestor nereguli, dar si din pricina unor probleme personale ale P.Iuvenalie.Nu lua de bune tot ce se vehiculeaza acolo.Doamne ajuta!
Reply With Quote