View Single Post
  #6  
Vechi 23.12.2012, 16:46:34
maria-15
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

un vecin de-al nostru care a crescut in satul din care este si parintele Pomohaci a spus ca nu e adevarat ca ar umbla cu femei asa cum se vehiculeaza si tot el a zis ca a infiat 5 copii.si eu il judecam dupa ce am vazut(cred ca anul trecut)un reportaj la Romania te iubesc unde se spunea despre el ca face vraji si altele,dar pana la urma cine suntem noi sa judecam,mai ales pe un preot?
bineinteles,daca ar fi adevarat ce s-a prezentat la PRO TV(dar nu am nicio certitudine pt ca eu nu-l cunosc pe acest parinte si ar fi o prostie sa ma iau dupa ce zice un canal de televiziune care are mai mereu tendinta sa denigreze Biserica,bine mai sunt si exceptii,de ex.azi la ora 18:00 la Romania te iubesc o sa fie un interviu cu Arhiepiscopul Justinian Chira,am vazut un promo si mi-a placut f.mult,abia astept sa ma uit) nu m-as duce acolo la slujbe si nu cred ca m-as spovedi la el,dar atat,nu ar trebui sa-l judecam,ci sa ne rugam pt. el.si-apoi,de unde stim noi faptele lui cele bune si pocainta,poate sunt mai multe decat pacatele.si-mi aduc tot acum aminte si de ce-am citit la Parintele Cleopa,povestea despre un calugar care,pe moarte fiind,spunea ca cel care nu a judecat pe nimeni mare folos va avea in ceasul mortii.
Doamne ajuta!
Reply With Quote