View Single Post
  #8  
Vechi 10.01.2013, 15:49:08
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria-15 Vezi mesajul
un vecin de-al nostru care a crescut in satul din care este si parintele Pomohaci a spus ca nu e adevarat ca ar umbla cu femei asa cum se vehiculeaza si tot el a zis ca a infiat 5 copii.si eu il judecam dupa ce am vazut(cred ca anul trecut)un reportaj la Romania te iubesc unde se spunea despre el ca face vraji si altele,dar pana la urma cine suntem noi sa judecam,mai ales pe un preot?
bineinteles,daca ar fi adevarat ce s-a prezentat la PRO TV(dar nu am nicio certitudine pt ca eu nu-l cunosc pe acest parinte si ar fi o prostie sa ma iau dupa ce zice un canal de televiziune care are mai mereu tendinta sa denigreze Biserica...
Ai dreptate Maria, noi nu suntem in masura sa il judecam pe aproapele, cu atat mai mult cu cat este un preot, dar aici este cu totul altceva. Daca un preot se departeaza de invatatura Bisericii noastre, incepe sa faca dupa capul lui, sa nu tina cont de Sfintii Parinti, etc, trebuie sa luam masuri. Nu trebuie sa accept ceea ce este in neregula sub pretextul ca eu nu judec. In cazul parintelui Pomohaci, sunt mai multe lucruri care dau de gandit, cu dovezi in fata carora nu mai ai ce sa spui. Sa nu judecam, dar sa nu cadem nici in cealalta extrema: naivitate si incredere oarba.
Reply With Quote