View Single Post
  #12  
Vechi 07.08.2008, 17:57:05
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Legea este mai mica decat Legiuitorul shi Sabatul dat omului este mai mic decat Duminica data credinciosilor sfintzitzi... :)

marianne cum v-au pacalit mai marianne mai... de ce nu citeshti shi tu ce scrie acolo in Scripturi?...

shi eu iubesc legea Domnului... dar ca s-o faci trebuie sa shtii shi ce urmeaza dupa ea... shi ce pregateshte ea...

am zis ca nu-mi mai bag capul in viespar, ca asha ne-a invatzat parintele prooroc Arsenie Boca... acul ala sabatic sau legea aia a doua cu idolii de ce le folositzi fara sa le pricepetzi? e ca shi cand ai avea paine shi ai ashtepta sa se intareasca shi cand e suficient de tare te apuci s-o foloseshti pe post de ciomag sau ghiulea sau cineshtie la ce altceva o sa va dea prin cap s-o folositzi... la ce se poate folosi? noi shi aia impietrita o folosim la post uscat... mai roadem din ea cand iar suntem pacatoshi ca legea e pentru cei necredincioshi, pacatoshi, cei faradelege shi nu pentru dreptzi, nu pentru credincioshi...

"cat eratzi sub lege..." (sf Ap Pavel)

hai sa-tzi spun un secret, o taina foarte mare, poate asha o sa-tzi revi: "Domnul e Legea" :)