View Single Post
  #3  
Vechi 21.06.2010, 13:37:20
Scotianul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit As invoca 2 argumente

Citat:
În prealabil postat de annajanette Vezi mesajul
Va rog cine doreste sa raspunda sa o faca strict la intrebare, ca teoriile despre fumat le stiu , dar vreau sa stiu strict in acest context, un raspuns.
multumesc
1. I Corinteni 6:12>,,Toate îmi sunt îngăduite, dar nu toate îmi sunt de folos. Toate îmi sunt îngăduite, dar nu mă voi lăsa biruit de ceva." Va este de folos?Nu.Poate fi un viciu care sa va anihileze vointa de a scapa de el?Da.
2. I Corinteni 6:19-20>,,Sau nu știți că trupul vostru este templu al Duhului Sfânt care este în voi, pe care-L aveți de la Dumnezeu și că voi nu sunteți ai voștri?Căci ați fost cumpărați cu preț! Slăviți, dar, pe Dumnezeu în trupul vostru și în duhul vostru, care sunt ale lui Dumnezeu. ".Daca trupul este templul Duhului Sfant>credeti ca fumatul este ceva placut inainte Celui de Sus?

Acestea fiind spuse>concluzia este clara la intrebarea dvs din punctul meu de vedere.Cel putin asa consider eu.Dar chiar si asa vi-se da sansa sa nu va indepartati de Cel de Sus iar EL ne ajuta chiar daca suntem pacatosi.Iata cum>,,Dacă mărturisim păcatele noastre, El este credincios și drept, ca să ne ierte păcatele și să ne curățească pe noi de toată nedreptatea"(I Ioan 1:9).
In cazul ridicat de catre dvs>marturisirea poate incepe cu renuntarea la fumat.Este o prima dovada ca intelegem cele spuse in I Corinteni 6:19-20. Daca nu facem asta si persistam in pacat credeti ca Cel de Sus ne va ajuta?Nu credeti ca ar trebui sa ne rugam pt a primi puterea de a ne lupta cu ceva care ne face rau?Iata ca avem si metoda.

Sper ca modestul meu punct de vedere sa fie inteles din perspectiva unui fost fumator.Actualmente liber in fata Celui de Sus de acest viciu.

Last edited by Scotianul; 21.06.2010 at 13:39:29.
Reply With Quote