View Single Post
  #24  
Vechi 07.01.2011, 14:39:29
canarias canarias is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2010
Mesaje: 26
Implicit Despre pr.C.Pomohaci

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Care „părintele” Pomohaci ? E doar Pomohaci, a încetat a mai fi părinte când l-a lăsat pe drac să-l stăpânească și atunci când l-a adus pe sectantul Vladimir Pustan să propovăduiască în Sfânta Biserică, unde toți „credincioșii” făceau pe nebunii și strigau „Amin” mai des decât respirau.

Priviți și vă îngroziți! http://www.youtube.com/watch?v=gGNCVOVihek

Feriți-vă de stârpituri!!
Fratele meu,nici Iisus nu are dreptul sa judece,decat Tatal,dar tie,lut de oale,cine iti da dreptul sa judeci ? Nu pe fratele alaturi de care mananci o paine sau bei o cana de vin , ci pe un preot !!!! Nu stii ca odata cu hirotonia a primit Darul Sfantului Duh ? Tu ce har ai ?????al radio sant ?Cata scoala teologica ai ?sau ce curs fara speranta ai practicat ducandu-te la biserica de joi pana mai apoi ca sa vezi ce lume vine si ce bijuterii mai etaleaza ? Cum iti permiti sa judecai Harul ? Preotul are un ierarh,are o instanta ecleziasta,are o constiinta,are cine sa-l judece.Pe cei pe care ii judeci cu cuvinte aspre i-ai cunoscut fata catre fata ?Ai stat sa le asculti durerile si bucuriile ?Stii ce aspiratii au ? Cu poti ridica sabia asupra lor ?Si o ultima intrebare,la care fireste nu astept raspuns :la judecata crezi ca vei fi intrebat daca ai fost de acord cu sectantii si simpatizantii lor ?De porunca IUBIRII ai auzit ?Ce raspuns vei da ? "Da Doamne am iubit,dar numai pe unii,iar pe altii i-am batjocorit ".Nu-mi permit sa dau sfaturi,dar daca as fi in locul tau m-as spovedi de indata si mi-as lua singur canon sa nu mai judec pe numeni pana la sfarsitul vietii.Retine : ce semanam,aceea culegem la implinirea roadei.Sa te lumineze Dumnezeu !!!!!
Reply With Quote