View Single Post
  #3  
Vechi 05.04.2010, 21:17:17
lacrimi's Avatar
lacrimi lacrimi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.02.2009
Locație: LONDON
Religia: Ortodox
Mesaje: 624
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sunsray Vezi mesajul
caut un astfel de preot , sau calugar cum au fost multi altii, unii nestiuti poate. Daca sunt persoane care au intalnit astfel de pustnici chiar daca nu stie lumea de ei, sau sunt foarte simpli si nu banuiesti nimic.... cum era de exemlu pe vremea sa cuvios Paisie Aghioritul (desi dupa o vreme foarte multa lume stia de el)....rog sa imi impartasiti trairile dumneavoastra care v-au impresionat... Rog sa imi scrieti pe privat atunci cand doriti sa imi recomandati o anumita astfel persoana -fie din orice colt al lumii sunt dispus sa merg oriunde


Cunosc doar unul. Parintele Iustin Parvu (Dumnezeu sa-l intareasca, caci e foarte bolnav). Dar daca tu cauti pe cineva care sa-ti spuna ceva despre viitorul tau sau chestii din astea, stai linistita ca nici un parinte vazator cu duhul nu va face asta....
Nu inteleg de ce cautati mereu parinti vazatori cu duhul. Asta le arata sfintenia lor si intr-adevar sunt foarte de leac si pot da multe sfaturi duhovnicesti celor ce-i cauta. Dar, nu stiu de ce, am ajuns la concluzia ca multi vor mai mult decat sfaturi (si iertati-ma, fratilor, daca ma insel)
__________________
"Inima infranta si smerita, Dumnezeu nu o va urgisi..."
Reply With Quote