View Single Post
  #10  
Vechi 29.06.2010, 21:52:36
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Ca sa poti ajunge la un parinte vazator cu duhul, depinde de duhul tau. Cei care spun aici du-te la X sau la Y fac o mare greseala. Acei parinti sunt vazatori cu duhul doar pentru cei ce au duh...adica au ochi de vazut si urechi de auzit.
Eu am intalnit enorm de multi preoti, atat de mir cat si calugari, pentru mine unii au fost vazatori cu duhul din ceea ce am auzit cand am vorbit cu ei...dar nu acelasi lucru l-au spus si altii despre acei preoti.
Alti preoti care pentru unii erau vazatori cu duhul pentru mine au ramas simpli slujitori ai Sf. Altar pentru ca n-am simtit si n-am vazut sau n-am auzit nimic care sa ma impresioneze, sa ma atraga in vreun fel.
Din experienta mea vie va spun ca depinde de duhul vostru cand cautati ceva anume.
Din experienta mea citita (adica din carti) va pot spune de pr. Arsenie Papacioc, pr. Iustin Parvu, pr. Calistrat de la Barnova, pr Coman Constantin din Bucuresti, pr Vasile de la Bis. Rusa din Bucuresti...etc (sunt multi care sunt in viata dar si multi care s-au dus la Domnul si au ramas doar scrierile)
Reply With Quote