View Single Post
  #4  
Vechi 15.12.2013, 15:34:54
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de onyx235 Vezi mesajul
Este vorba de masina 162, care se ia de la iesirea din metroul Crangasi dinspre Bdul Constructorilor. Se merg cateva statii bune, nu stiu exact numarul, stiu ca statia la care se coboara este penultima si se numeste Condax ( sau statia de betoane Erbasu). De acolo se merge prin curtea statiei de betoane si se urmeaza singurul drum care se vede. Atentie la caini, este bine sa aveti ceva de mancare sa le dati. Manastirea se vede imediat cum intrati in curtea statiei de betoane si este usor de ajuns, mai sunt cateva sute de metri, cel mult.
Eu de obicei iau un taxi de la iesirea de la metrou, e cel mult 10 lei si ma lasa chiar la poarta manastiri.
Parintele Atanasie este acolo aproape mereu, pleaca doar dupa chestii administrative. Bisericuta inca nu este pictata, nu stiu exact daca oficiaza slujbe acolo. Eu azi am fost la spovedit la dansul si am vazut racla cu moaste.
Ii multumim lui Dumnezeu pentru toate.
"Binecuvântat ești Hristoase, Dumnezeul nostru, Cela ce prea înțelepți pe pescari ai arătat, trimițându-le lor Duhul Sfânt; și printr-înșii lumea ai vânat, iubitorule de oameni, mărire Ție!".

Iti multumim frumos pentru precizarile utile postate.

Doamne ajuta.

Last edited by antoniap; 15.12.2013 at 15:37:01.
Reply With Quote