View Single Post
  #6  
Vechi 27.10.2009, 12:16:48
tzuculina1027 tzuculina1027 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.10.2009
Locație: ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 16
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lavinia40 Vezi mesajul
Pe Internet sunt postate carti de vanzare ce au ca titlu,, Sa ne rugam 8 zile cu SF.Nectarie",sau sa ne rugam 15 zile cu Sf.SILUAN.Orice rugaciune are puterea ei, rostita chiar odata ... Stie cineva, de ce 8, de ce 15 zile de rugaciune?
adevarul e ca nu stiu de unde aceste numere magice ca trebuie sa te duci la 3 manastiri sa dai liturghie intr-o zi...si alte minunatii uite cum ai scris si tu aici 8 zile de rugaciune sau 15 zile.Eu cred ca astea sunt scornite tot de noi oamenii.important este sa te rogi in fiecare zi.Nu azi ma rog mi-a ajutat dumnezeu maine uit,cand am o problema tot asa.Eu stiu ca un acatist se face 40 de zile deoarece 40 e un numar destul de simbolic pentru credinta crestin ortodoxa(Mantuitorul Iisus Hristos s-a inaltat la tatal dupa 40 de zilele,cele doua mari psturi de peste an tin tot 40 de zile).Cred ca asta e mai bn sa stii.Nu 8 zile sau 15 zile probabil cine stie pe persoana a mai scornit asta.Eu spun de asemeni sa mergi la un duhovnic bun si sa intrebi poate eu gresesc el cu sigutanta iti va da o a lamurire mult mai buna si sigura.Doamne ajuta!
Reply With Quote