View Single Post
  #60  
Vechi 05.02.2010, 17:12:51
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit

Citat:
În prealabil postat de felicitas Vezi mesajul
As avea cateva intrebari pentru Windorin, sa nu te superi pe mine, am cateva neclaritati: 1. Esti baiat sau fata? 2. Esti preot sau calugar? (aproape fiecare mesaj pe care il scrii se incheie cu o rugaciune).
Sunt baiat. Nu sunt preot, nici calugar.
Ma chinui insa, dupa puteri, a fi crestinul pe care il vrea Hristos, crestinul care sa'L odihneasca pe Hristos in el.

Citat:
În prealabil postat de Jane Says Vezi mesajul
Unii care-l vor vedea si care il vor lua de exemplu pe Anatoli atat in smerenia si rugaciunea sa cat si in refuzul de a se spovedi si impartasi, pentru ca multi inteleg (si ne putem uita la protestanti si neoprotestanti) ca o relatie personala cu Dumnezeu nu mai are nevoie de altcineva si altceva. Imi cer scuze daca am fost prea agresiva. Dumnezeu sa ne lumineze pe toti.
Da, ai dreptate aici.
Eu insumi nu am vazut acest risc. Dar probabil sunt unii care s'ar putea sminti.
Dar sa stii, cine s'ar sminti de acest film, oricum nu prea cred ca (pana in acel moment) era cu adevarat in Biserica.
__________________
"Intru aceasta vor cunoaste toti ca sunteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii fata de altii." (Ioan 13,35)
"Va spun ca pentru orice cuvant desert, pe care-l vor rosti, oamenii vor da socoteala in ziua judecatii." (Matei 12,36)

Reply With Quote