View Single Post
  #5  
Vechi 31.10.2009, 10:39:39
eu-cristina83 eu-cristina83 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2008
Locație: Undeva in minunata Romanie
Mesaje: 256
Implicit

Mi-am intrebat si eu duhovnicul daca este bine sa dau pomelnice la 7 biserici pt. rezolvarea unei probleme si mi-a spus ca este bine dar nici rau nu e daca nu o fac.E bine pt. ca se roaga mai multe persoane, dar nu ca trebuie neaparat. Degeaba se roaga altii pt. tine daca tu nu ai credinta si nadejde. Trebuie sa CREZI, ca Dumnezeu ti-a si dat ce ai cerut. E drept ca de multe ori Dumnezeu ne asculta rugaciunile, ni le indeplineste dar in asa fel incat sa ne fie bine pt. mantuirea noastra, dar noi nu stim sa vedem asta si credem ca nici nu ne-a ascultat rugaciunea. Cu ceva timp in urma am fost la Pr. Papacioc si i-am spus ce aveam eu in plan sa fac si sa se roage si pt. mine. Pr. mi-a spus ceva atunci, dar nevrednica de mine nu am priceput...si mi-a mai spus: " sa ma ajuti si tu cu rugaciunea la Maica Domnului". Deci, nu este indeajuns doar sa se roage altii pt noi, adica ma duc, platesc 100 de pomelnice si dupa asta stau linistit ca are cine sa se roage. Multa sanatate fiicei dv. Maica Domnului si Sf. Nectarie sa ii dea sanatate si putere.
__________________
"Asa sa traiesti pe pamant, ca si cum nu ai fi, dar la plecare sa lasi un gol in urma ta."-"Nebunul", Savatie Bastovoi
Reply With Quote