View Single Post
  #39  
Vechi 16.06.2011, 18:29:24
Adriana-Simona's Avatar
Adriana-Simona Adriana-Simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Mesaje: 181
Unhappy

Citat:
În prealabil postat de eni_cri Vezi mesajul
raspundeti-mi pe eni_cri daca cunoasteti vreo persoana care descanta de argint viu.
Daca ai mancat/baut ceva si dupa ai inceput sa te simti rau, mergi repede la medic, ai nevoie de spalaturi stomacale si perfuzii.

Daca au inceput sa iti mearga toate rau si te si simti bolnava atunci mergi la un duhovnic bun, si fa tot efortul sa te spovedesti sincer, sa zici tot ce ai facut.

Nu te du la vrajitoare sau babe care ghicesc sau descanta, ca asa a facut si matusa prietenei mele cele mai bune. Ii mergea rau si se simtea tot obosita, si cineva i-o recomandat o tanti care descanta. Ea o mers, nu stiu ce i-o facut, ca la inceput s-o simtit bine, avea in casa de toate si dupa o vreme au inceput scandalurile la ea in casa, pana la urma a divortat, si a dat in depresie, iar acum e zam saraca. Si era o femeie asa buna....

Asa ca ai mare grija, eu am auzit ca toate supranaturalele (fie vrajiotoare, maici sau preoti cu cartea) defapt au pe necuratul.
De aia zic, mai bine cauti un duhovnic sau o manastire buna, sa mergi sa te spovedesti acolo si sa se roage pentru tine...stiu mult mai multe cazuri care s-au rezolvat asa si efectul e de durata.
__________________
"Tu cel care nu stii la ce iti foloseste apendicele, cum indraznesti sa spui ca ai inteles lumea intreaga si pe Cel ce a creat-o?"
My blog...enjoy: http://anairda-photography.blogspot.com/
Reply With Quote