View Single Post
  #11  
Vechi 14.09.2007, 16:42:53
Z.Lidia Z.Lidia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.01.1975
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 545
Implicit

Dragilor, e vorba daca sa faca operatie sau nu! Cum sa inlocuiesti operatia cu ierburi? Sa stiti ca in unele tipuri de cancere, dai degeaba citostatice, nu au efect! Dar ierburi!
Medicii au obligatia sa spuna si pericolele, ce se intampla daca urmeaza diferite cai de tratament.
Daca sta si nu merge la doctor, tumora creste, creierul e apasat de aceasta, practic tumora inlocuieste o parte din creier. Normal ca acea parte care sufera, nu mai functioneaza, cat timp e apasata, sau chiar definitiv! Sa vezi atunci "leguma".
Exista tratament contra acestui fenomen, de umflare, de comprimare a creierului, pe care medicii il aplica. Mai exista radioterapia. Exista gamma-knife- radioterapie tintita, care se face la sp 9 Bucuresti. (poate si in alta parte, dar nu stiu eu).
Cred ca daca nu face tratament, are sanse mai mari de a fi leguma.
De ce? Daca e soarta? Nu stiu. Nici medicii nu stiu de ce apare cancerul, unde am gresit. Daca putea fi evitat cancerul? Nu stiu.
Personal nu cred asta. Cert e ca nu stim cand ne vine sfarsitul si ar fi bine sa fim pregatiti.
Exista forme de infectii ale creierului care seamana cu cancerul, cam rare, in care pacientul se poate vindeca.
Mai exista tumori care nu cresc, doar stau acolo si nu fac rau.
Unele cancere cresc mai incet, altele mai repede.
Sa ne rugam, sa se milostiveasca Dumnezeu.
Reply With Quote