View Single Post
  #17  
Vechi 12.09.2007, 16:00:05
dillema dillema is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.12.2006
Mesaje: 385
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexandra28again
am fost indignata astazi sa vad la dd tv, la emisunea fara frontiere,in care se vorbeste despre islam,si in cazul de fata,despre ramadan,un preot ortodox care a vorbit de postul nostru si de al lor,ca si cum am fi fost frati intru Hristos cu ei.desi sunt de acord cu toleranta intre oameni nu cred ca este cuviincios pentru un preot sa se alieze cu dusmanii lui Hristos.emisiunea nu era una in care sa se prezinte postul crestin,ci preotul era invitat ca sa se arate cat de uniti si asemanatori suntem in credinta cu ei.
ce ma indigna si mai rau este ca intr-o tara crestina ca a noastra,nu exista la televizor vreo emisiune in care sa fie prezentat crestinismul ,dar exista o emisune musulmana,fiind prezentat,desigur atat de frumos,ignorandu-se acele fapte ,,minunate ale ,,profetului,,.un preot ortodox a ajuns sa fie invitat in tara lui,de origine crestina,la o emisiune musulmana,religie blasfemitoare pentru noi,crestinii.rusine dan diaconescu!!!!!!
....cum Satana isi vara coada...curand vom fi stransi ca intr-o menghina...nu pot sa cred ca un preot a facut asa ceva....toleranta...dar pana cand???? pana cand ne vor subjuga platindu-le tribut sa ne lase in viata? Vremurile anuntate de Hristos iata ca vor ajunge curand si prigoana crestinilor va incepe iar...pregatiti-va!