View Single Post
  #15  
Vechi 20.06.2023, 22:14:41
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.989
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
cert este ca propaganda LGBT este pe val si nu cred ca mai poate fi oprita, pentru ca cei care conduc "destinele lumii" isi doresc acest lucru.Patriotii nu cred ca vor castiga, pentru ca nu sunt lasati. Votul...chiar nu conteaza, vorba lui Mark Twain. Acum castiga DOAR cine trebuie
Eu văd altceva în Polonia resursele strategice inclusiv mineritul sunt protejate, natalitatea și familia e protejată prin diferite ajutoare, educația e ferită de asaltul ideologizării cu progresism, eco-fanatism, își repatriază oamenii din diaspora lor, merele lor și produsele lor agricole ne inundă nouă piața.
E singura țară cu creștere economică din UE în 2023, costul traiului inclusiv facturi, hrană, e mult mai mic.

Totul pt că a avut conservatori la putere, care au investit bine, iar acum trag foloase.

România pe de altă parte cu multe resurse, e țara care a ieșit cel mai prost în anii 90-2000 și apoi răul s-a prelungit la criza din 2009 s-a făcut exces de zel și au emigrat milioane de oameni, în criza energetică de după liberalizarea pieței din 2020 am ieșit cel mai rău.

Mie pasivismul, demobilizarea prin pierderea războiului psihologic cu presa plătită să-ți formeze opinii și frica creștinilor de a merge în intimitatea votului unde nu-i persecută nimeni, mi se pare tot o scădere duhovnicească, dacă în Polonia conservatorii nu s-ar implica la vot ar fi o țară ruinată după chipul și asemănarea României.

Încă România e condusă cu manipulările pe care le arunca Ion Iliescu în anii 90, doar că ele acum sunt răspândite din goarnele de presă așazis quality.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote