View Single Post
  #2  
Vechi 11.02.2015, 19:42:54
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nimenimic Vezi mesajul
stie careva sami spuna daca e vreo vraja care sati schimbe personalitatea , care te poate face homosexual, sau sa faci lucruri de satanisti, sau ca tu sa nu poti sa gandesti normal? stiu de un caz , an care un baiat i se antampla lucruri dastea, cateodata, cred ca atunci cand se pune sa doarma sau la un anumit sunet sau ordin i se schimba personalitatea, devine altfel de om,dar de spalare de creier ce stiti?pe baiatul respectiv al cunosc destul de bine, stiu despre el ca nusi ancepuse viata sexuala, chiar daca nu prea le avea cu credinta an Dumnezeu anafara de vorbitul urat si ca nusi respecta familia nu avea alte pacate.a ajuns de este sclav
Fara gluma, stiu sigur ca aceste lucruri erau posibile cu niste ani in urma. Biata femeie care dealtfel traieste si astazi, la o anumita ora se manifesta cu totul ciudat, in vazul intregului sat care stiindu-i "programul" iesea ca la spectacol de strada. Parintele Calistrat Chifan spune intr-o predica ca nimic malefic nu poate afecta un credincios care s-a spovedit si s-a impartasit cu vrednicie. Asadar, singurul si cel mai bun sfat in acest sens, dincolo de rezerva fireasca pe care un om rational ar trebui sa o aiba si deci sa nu intre in panica facand astfel jocul lui sarsaila, sa se spovedeasca si sa se impartaseasca regulat. Atat? E asa de greu?
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote