View Single Post
  #7  
Vechi 11.11.2009, 17:12:50
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de metanoia2 Vezi mesajul

1 "trebuie sa iertam dar nu uita ca nu trebuie sa profiti de iertarea mea sau de dragostea pe care ti-o port pentru ca asa nu imi arati dragoste."


2 Copiii inteleg mai mult decat banuim noi ca ar putea sa inteleaga.

3 Eu: "pentru ca inca nu s-a urcat la cer la Tatal".Ea: "Dar de ce nu a lasat-o sa-L atinga daca nu s-a urcat la Tatal?".

1 Daca folosesti fraza asta lunga la 11 ani te asigur ca pe la mijlocul frazei cu siguranta ai pierdut-o, iar pe baieti dupa primul sfert.

2 Copiii inteleg mai mult, insa de regula in avantajul lor egoist, nu neaparat spre binele lor!...si ne inselam amarnic daca credem altfel ( aviz parintilor tineri cu copii)

3 Scuza-ma ca nu fac parte din lista solicitata de tine insa te intreb:

De ce oare ii raspunzi copilului ceva cu CERTITUDINE de care nici tu nic altcineva de pe Terra nu are habar?. Ce o sa primesti este tot un raspuns sec canonic fara pic de intelegere a fenomenului. Oare speri, si asta iti doresti ca copilul tau pe viitor sa repete papagaliceste niste concepte de neinteles? Evident ca exista lucruri pe care nu le putem verifica din Scripturi dar la care pur si simplu se raspunde simplu NU STIU!...nu ne afundam aiurea cu copilul in fata noastra in explicatii fara intelegere
Reply With Quote