View Single Post
  #5  
Vechi 14.02.2024, 15:49:09
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.292
Implicit

Nu tzipa ci urla incontinuu pe toate temele ca o justitiara razbunatoare veritabila.

E clar ca e un geniu, o capacitate fenomenala. Are credinta si lupta si lucreaza mult. E de apreciat. Spune multe lucruri valabile, drepte, corecte. Apara cauze bune, e ca mama ranitilor, mama victimelor.

Nu-mi place de ea numai in ideea ca e in stare sa intre la rupere si la scandal ca o bataushe cu oricine. Se lauda mereu si daca nu o lauzi si tu asa cum ar vrea atunci se leapada de tine si te porcaleste ca pe toti dusmanii ei. E conflictuala, din asta se hraneste. E in stare sa-si duca singura razboaiele ca Jana D'Arc, singura cu Dumnezeu, e cu poporul, e cu Biserica, are credinta deci pare un personaj foarte pitoresc si foarte interesant in peisajul politic mioritic.

Cel mai mult imi placa cand ii pune la punct pe toti politrucii si ipocritii care se cred foarte importanti.

Nu-s contra SOS si nici pro. E o voce bine de urmarit caci zice lucruri corecte, judecati cinstite. Pacat ca le strica urlandu-le ca o suparata, certandu-se ca o justitiara cu gura mare, prea mare.

Doar ca mie imi plac oamenii care urla, care-s altfel decat ceilalti, asa ca ii urez succes! Cand apare pe TV ma uit mult ce zice, nu pentru spectacol ci pentru cuvintele care-i ies din gura. E o fiinta desteapta. Pacat ca io detest justitia, dreptul, avocatii si procurorii si asta ma deranjeaza la ea, cand taraste totul inspre justitie confundand justitia cu mantuirea.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 14.02.2024 at 15:55:03.
Reply With Quote