Subiect: Intrebari
View Single Post
  #8  
Vechi 13.04.2011, 15:40:24
mihai.radulescu2003 mihai.radulescu2003 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.04.2011
Mesaje: 11
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Intrebarile nu-si au rostul acum si noi nu suntem in masura sa-ti dam un raspuns in privinta asta. Poti sa te rogi pentru sufletul ei pentru ca altceva nu mai ai ce face.
Am avut o colega care a murit la 30 de ani , dar, in accident....ea a fost foarte credincioasa. Mama ei dupa ce a murit a inceput sa-l renege pe Dumnezeu si mai mult decat atat a umblat pe la diferite vrajitoare ca sa -i ghiceasca din ce cauza a murit fata ei.
Povestea e lunga si nu are rost sa continui, oricum, ce pot sa-ti spun este ca mama ei nu s-a linistit nici acum si au trecut cativa ani de zile.
Sunt constienta ca cel mai dureros lucru pe lumea asta este sa-ti ingropi copilul, Doamne fereste! insa sa-l renegi pe Dumnezeu si sa te departezi de el este cumplit nu ai nici o scuza pentru asta.
Bunica mea Dumnezeu sa o ierte imi spunea :La necaz mare iti trebuie si minte multa!
Ea a ramas vaduva de la 28 de ani a crescut singura 3 copii din care 2 au murit unul la 24 ani si celalalt la 18 ani dar NICIODATA nu l-a indepartat pe Dumnezeu.
Doamne ajuta!
eu cred ca totusi suntem in masura pentru ca suntem oameni si avem un scop in viata...sa ne mantuim! restul ne ajuta...sau nu...

Doamne ajuta!
Reply With Quote