View Single Post
  #2  
Vechi 22.12.2009, 00:06:48
konijiro's Avatar
konijiro konijiro is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Mesaje: 1.114
Implicit

Sunt sigur ca daca postai cateva randuri care ar fi fost posibila sursa de zazanie, aveai pana acum 20 de reply-uri.

Ca ateu, nu te pot sfatui referitor la preoti. Nu am avut incredere in ei niciodata, pentru ca nu am incredere in ceea ce reprezinta.

Ce functioneaza in cazul meu cand ma simt cum presupun ca te simti tu acum, sunt prietenii. Aia buni, pe care ii numeri pe degetele de la o mana. Oamenii care iti sunt atat de apropiati, incat de multe ori nici nu e nevoie sa va vorbiti.

Inconjoara-te de asemenea oameni cateva zile si o sa iti fie mai bine. De asemenea, daca ai carti care ti-au placut mult la prima lectura, acorda-le un pic de timp. De fiecare data cand fac asta, gasesc un sentiment placut de familiaritate, de parca am regasit un prieten cu care nu m-am mai vazut de ceva vreme.

Sarbatori fericite!

P.S. Si nu te supara pe cuvintele pe care oamenii ti le arunca pe forum. Nu are sens.
__________________
Traieste o viata implinita. Daca exista zei, si sunt drepti, nu le va pasa cat de devotat lor ai fost, ci vei fi binevenit datorita virtutilor de care ai dat dovada de-a lungul vietii. Daca exista zei, si sunt nedrepti, oricum nu ai vrea sa le fi devotat lor. Iar daca nu exista zei, atunci vei fi disparut pur si simplu, dar vei fi trait o viata nobila, care va ramane in amintirile celor dragi. - Marc Aureliu
Question everything.
Reply With Quote