View Single Post
  #101  
Vechi 09.10.2008, 20:50:07
julian julian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.07.2008
Mesaje: 23
Thumbs down mariann se pare ca nu prea cunosti adventistii

Citat:
În prealabil postat de mariann Vezi mesajul
Filmulete de pe "you tube". Interesanta baza de cercetare. Nu ma mira faptul ca ati facut afirmatii de genul: "adeventistii nu cred in dumnezeirea Domnului Iisus Hristos" sau ca "unele rase au aparut din incrucisarea dintre om si animal". Nu inteleg ce va impiedica sa-i cunoasteti pe adventisti cu adevarat, daca tot doriti sa va lansati in afirmatii.

Apoi atitudinea dvs. se schimba. Va aratati o persoana "intelegatoare". Adventistii nu au nevoie sa fie "mangaiati pe crestet". Prefera o atitudine plina de franchete.
LOL
mariann se pare ca nu ai citit http://www.ellenwhiteexposed.com/rom/
si nici nu ai fost intr-o biserica adventista sa intrebi pastori ce cred despre Arhanghelul Mihail sau Iisus sau despre persoana E.G. White care se pare ca o considera profet. Ori esti un simpatizant? Deci zicea Iisus către iudeii care crezuseră în El: Dacă veți rămâne în cuvântul Meu, sunteți cu adevărat ucenici ai Mei; Și veți cunoaște adevărul, iar adevărul vă va face liberi. Ioan 8:31-32
Eu am frecventat destul de mult biserica aceasta si iti recomand sa faci si tu la fel inainte de a posta afirmatii pe forum si in plus nu are nimeni nevoie sa cada in plasa si apoi sa il amagesti
Adventistii sunt persoane cu moraluri inalte dar asa sunt si unii ortodocsi, si unii musulmani s.a. dar noi aici vorbim despre idei si opinii religioase