View Single Post
  #3  
Vechi 24.01.2009, 17:59:03
eu-cristina83 eu-cristina83 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2008
Locație: Undeva in minunata Romanie
Mesaje: 256
Implicit

Mi se pare o aberatie ac rugaciune, sa-mi fie cu iertare.O sa incerc sa raspund la fiecare punct: 1-Daca suntem in 7 ale lunii si grav bolnavi asteptam sa treaca luna?...Poate moartea nu ne asteapta; 2- Daca este lumanare care arde cate 5 ore...ce facem? 3-E bine ca orice rugaciune sa o incepem cu semnul Sf. Cruci; 4-Chiar asa de mare importanta au palmele...bine ca nu ne intereseaza gandul...pe el il lasam sa umble pe unde doreste si noi spunem rugaciunea ca papagalii; 5-Si daca au icoana cu un alt sfant...ne e frica ca daca ne rugam Maicii Domnului s-ar supara? 6-Si cum ramane cu ce a spus Mantuitorul ca El este acolo unde sunt adunati doi sau trei in numele Lui? 7-Si daca o zicem dimineata mai tarziu ce are...isi pierde din putere rugaciunea? 8-Nici o cerere nu ni se indeplineste daca noi nu credem in Dumnezeu; 9-Nu trebuie sa fii neaparat bolnav pt. a merge sa te spovedesti si sa te impartasesti; 10-Cu ce sa se laude? Cu trei cuvinte....sunt altii care se roaga cateva ore pe zi si tin post....aia ce sa mai spuna? Mi se pare "dubioasa" si expresia de Prea Sfinte Isuse Hristoase.
Reply With Quote