View Single Post
  #26  
Vechi 21.09.2012, 02:31:44
Matei Didina Claudia Matei Didina Claudia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.08.2012
Mesaje: 5
Post

Buna,as vrea sa stiu parerea oamenilor cu credinta in Domnul nostru,este posibil sa am farmece facute daca vad ca mi se misca ceve sub pielea mainilor,de asemenea nu mai am putere sa ma rog la Domnul nostru Isus,Maica Sfinta si toti Sfintii,insa intind mina atit cit pot de mult si nu ma las pagubasa.Sint casatorita de 16 ani si am 2 copii,de curint am inceput sa-mi fac ginduri negre de gelozie,si stiu ca pacatuiesc,si apoi ma rog la Domnul sa ma ierte,si ma lupt din tot sufletul sa indeplinesc poruncile,dar nu inteleg de ce imi vin ginduri necurate.Dat fiind rugaciunii spuse din toata inima Domnul ma elibereaza de aceste ginduri insa ele revin si eu ma lupt sa le scot cu rugaciune credinta si smerenie.Atit vreau de la Domnul sa imi dea multa rabdare,ca nu stiu cit va tine aceste patimi.Eu nu locuiesc in Romania nu am un Duhovnic cu care sa ma sfatui,si nu pot sa apelez la doctori etc. cred cu taria Domnul Nostru Isus Hristos ca ma poate vindeca,dar parca nu mai am putere atit de mare de rugaciune.In trecut puterea mea de rugaciune era mult mai puternica,indeplineam poruncile mai usor,am avut si foarte multe suferinte din care Domnul m-a scos,dupa ce am dovedit ca am credinta in El si in cele mai dureroase momente ale vietii insa acum simt ca as mai avea nevoie de alti oameni sa ma ajute cu rugaciuni.Va rog oameni buni rugati-va pentru mine ca nu am pe nimeni sa se roage pentru mine.
Domnul si Maiculita Domnului sa va dea sanatate si pace in suflete.
Reply With Quote