View Single Post
  #7  
Vechi 14.10.2010, 01:06:13
mihele_m's Avatar
mihele_m mihele_m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 309
Post

[quote=mihele_m;296942][quote=Raphael;296774]Ieri am ramas surprins de cum o Bibiloteca Judeteana care se vrea a fi o institutie de cultura accepta ca in interiorul ei sa intre o secta si sa racoleze adepti dintre cititorii ei fideli. Secta cu pricina este AGEAC care se ocupa cu Gnoza. Iar Biblioteca cu pricine este Biblioteca Judeteana Panait Istrati din Braila.
Mi-am dat seama ca AGEAC desi sustine ca nu este secta, este o secta. Eu nu ma las pacalit de secte.
Ceea ce vreau sa discutam este de ce o biblioteca permite sa intre sectele in ea sa racoleze adepti.[/QUOTE

Nu acuzati prea tare poate au intrat ca si cititori in biblioteca ,cine ii urmareste ca de fapt cei despre care vorbiti ,au intrat in biblioteca cu alte scopuri .Ispitele vin sub fel si fel de forme .ispitele intra chiar si in Biserica si te rascoleste . Si pe urma nu poate sa te racoleze cu forta cineva .

Probabil ca persoanele care sunt mai slabe de inger se lasa pacalite . Nu este rau ca ati abordat acest lucru . Poate cei in cauza i-a atitudine . Doamne Ajuta !
__________________
" Toate imi sunt slobode , dar nu toate imi sunt de folos (ICor. 10 ,23 ,) " Nelinistea noastra pe care o simtim neincetat in incercarea de a fi perfecti ascunde teama . Daca ne infruntam temerile si ne ingaduim sa fim "umani ", putem fi mai fericiti si mai bogati . " D. Burns
Reply With Quote