View Single Post
  #1  
Vechi 31.10.2009, 09:33:46
lumineaza lumineaza is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Mesaje: 7
Implicit Cum interpretati aceste vise...in prag de casatorie?

Am sa va povestesc pe scurt cate ceva din viata mea si daca aveti nelamuriri va rog sa le postati pe site sa va pot raspunde.
Am avut o relatie ce a durat 3 ani,apoi m-am despartit de el dupa nenumarate infidelitati iertate,crezand ca se va schimba in timp,insa fara nici un rezultat.Deci am pus punct.L-am iubit enorm de mult si am simtit ca si la el au fost aceleasi sentimente,insa in ultimul an s-a indepartat de mine prin toate ispitele ce au aparut(de la neserioasele femei din ziua de azi ca sa nu spun altfel pana la internet,tot felul de site-uri si anturaj).M-a cautat timp de cateva luni,eu sufeream cu un zambet fals in fata tuturor pentru a nu-si da seama ce e in sufletul meu.Am avut ocazia sa ma impac cu el de n ori dar am gandit cu mintea si nu cu sentimentele.Adica un om naravul nu si-l prea schimba,decat cu prea multa ambitie si regret de ceea ce a facut.Dar el avea aspiratii catre alte lucruri mai putin ortodoxe...
Dupa 4 luni am inceput sa vorbesc pe internet cu un baiat (locuieste la 600 km distanta) pt ca altfel nu ma puteam detasa de amintirile dureroase.Dupa 2 luni ne-am intalnit,iar dupa 8 luni ne-am mutat impreuna la ai mei parinti.Acum avem deja 1 an si 8 luni si am stabilit nunta pentru la anul.Stiu ca e neortodox,ca e foarte pacat ceea ce am facut,n-am nici o scuza in afara de acea distanta ce ne obliga sa ne vedem la 1-2 luni.Ne iubim si suntem credinciosi unul altuia,avem planuri de viitor,dar uneori am retineri in ceea ce priveste umbra din trecut ce revine tot timpul in prezent.
Din 3 nopti se intampla chiar si 2 nopti sa-l visez pe el,cel din trecut.II visez familia rostindu-mi numele(ma iubeau foarte mult,caci m-am implicat in acea relatie si eram o fata de treaba cum se spune),il visez pe el cu mine impacandu-ne,parca traiesc aceste vise,cand ma trezesc imi dau seama de realitate.E tot timpul in mintea mea,m-am gandit chiar si ca mi-a facut farmece,dar stiu sigur ca nu e in stare de asa ceva.
M-am rugat la Dumnezeu sa-mi lumineze mintea,sa ma ajute sa-l uit definitiv,dar parca e din ce in ce mai intensa dorinta de a-l revedea.Aceste vise atat de dese nu-mi dau pace,imi aduc amintirile in prezent,va dati seama cum e sa dormi langa viitorul sot si sa-ti visezi trecutul?Nici nu-i pot spune logodnicului deoarece nici nu vrea sa auda de asha ceva,ar crede cu totul altceva.Nu stiu ce sa fac,sunt intr-o situatie...ma simt si vinovata,dar visele iti sunt date,nu ti le poti alege...
Ce parere aveti,va rog sa ma jutati cu sfaturi.Va multumesc anticipat!
Reply With Quote