View Single Post
  #4  
Vechi 05.04.2008, 03:47:06
danut danut is offline
Member
 
Data înregistrării: 01.04.2007
Mesaje: 33
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Elena78
Va rog sa imi dati un sfat si sa va rugati la D-zeu pentru mine sa ma ilumineze. Traiesc cea mai mare dilema a vietii mele. Parintii mei nu sunt de acord sa mai vorbesc cu prietenul meu (mai ales mama e mai intransigenta in privinta asta)pentru ca nu are situatie materiala, iar matusile lui au fost niste depravate. Eu nu stiu ce vina are prietenul meu ca asta este "zestrea", dar mama mi-a spus categoric sa imi caut pe cineva, ca nu este pentru mine. Eu si prietenul meu am simtit ca suntem facuti unul pentru altul din prima clipa, dar am avut numai reprosuri din partea parintilor din cauza prieteniei nostre, acum sunt la varsta cand ar trebui sa imi intemeiez o familie si ma intreb ca daca le-as spune parintilor ca ma casatoresc cu un baiat al caror familie ei nu o cunosc,oare cum ar mai reactiona atunci? Va rog sa ma ajutati cu sfaturile si rugaciunile vostre.Multumesc anticipat.
Draga, Elena, binecuvantarea parintilor este foarte importanta, insa nu parinti tai tb sa iti impuna cu cine te casatoresti, pt ca tu o sa traiesti cu barbatul respectiv, dc tot se duc la biserica nu ar tb sa judece familia prietenului tau, sa nu ii intereseze dc matusile au fost depravate, ara cine sa judece. Oricum s-o intrebi pe mama ta cand s-a casatorit si mai ales dc a facut-o pt toata viata a cerut acordul?
Tu sa te spovedesti si sa ceri sfatul parintilor de la biserica, nu conteaza dc prietenul tau nu este bogat important este sa va iubiti si sa va intemeiati o familie.
Doamne Ajuta!:)
Reply With Quote