Subiect: DESPRE PSALTIRE
View Single Post
  #39  
Vechi 26.08.2008, 22:47:28
maria63 maria63 is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.03.2008
Mesaje: 36
Implicit

Si eu am remarcat ca atunci cand citesc psalmii lucrurile se misca alfel...De fapt cred se asaza la locul lor.Am avut probleme mari...citeam psalmii in speranta de mai bine...imi doream ca raul sa dispara ,sa nu mai sufar daca se poate....si dimpotriva se agravau...alunecam spre deznadejde...credeam ca e in zadar...Si nu a fost asa!Nimic nu a fost in zadar.
Am citit undeva :"Fierul se curata de rugina in foc".Cam asta se intampla prin citirea psalmilor.Ne aruncam intr-o lupta cumplita , de foc!D-zeu ne vrea luptatori!
Cine poate sa aprecieze cat mai exact cat de vrednica sunt sa citesc psalmii? Nu o sa fiu niciodata la fel de vrednica ca un monah dintr-o manastire !Poate de aceea a fost mult mai rau inainte sa se mai linisteasca lucrurile.
In multe situatii in care am fost pusa si mi se pareau imposibil de suportat ,am reusit,nu stiu cum sa supravietuiesc , sa le trec.Unele mizerii care ma sufocau s-au spulberat ca niste baloane de sapun!Totul a depins de mine ,de cat puteam sa suport, de cat puteam sa rabd , sa ma lupt ca sa nu o iau razna!Nu stiu de unde am avut putere!Nu pot sa explic...PUTREA PSALMILOR
Ma astept la provocari si ma rog lui D-zeu sa ma ajute sa trec cu bine peste tot ce ingaduie el sa mi se intample.
Reply With Quote