View Single Post
  #8  
Vechi 17.12.2009, 20:30:20
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de caliyo Vezi mesajul
andrusca, sunt de acord cu tine.
Am intalnit si eu barbati care strigau ca din gura de sarpa ca femeile sunt materialiste dar culmea e ca atunci cand acestia intalnesc o femeie simpla, modesta, care nu isi doreste bunuri materiale, nu o apreciaza. O astfel de femeie li se pare plictisitoare. Ii atrag mai mult aceste femei materialiste. Asa ca de multe ori isi merita soarta.
E valabil si viceversa. ( barbati materialisti)
Ihm...cu alte cuvinte le cam cauta pe astea materialiste, dar tot ei se plang cand "materialista" alege unul mai bogat decat ei

Am vazut barbati care probabil nu faceau nici cat o ceapa degerata, dar cu toate astea puteau si ei "agata" fete doar pentru ca aveau BMW seria nu stiu cat...si bani, ca de altfel nu ar fi avut nici siguranta de sine, nici cultura...deci practic si-au achizionat accesoriile blink blink obligatorii!

Prea multi recurg la tot felul de apelative din astea din orgoliu, si exact dupa ce sunt parasiti...dar pe durata relatiei nici ca i-ar deranja faptul ca au fost alesi tocmai pentru faptul ca au ce sa ofere materialistelor

In rest ce sa zic, nu cred ca li se par neaparat plictisitoare fetele cuminti sau mai stiu eu cum ( pentru ca si fetele cuminti pot fi foarte interesante) insa eu cred ca problema majora consta in faptul ca in subconstient mai mult isi doresc sa fie apreciati pentru ce au decat pentru ceea ce sunt...si asta probabil pentru ca incearca sa suplineasca ceva prin altceva!

Pacat ce sa zic, prea multa superficialitate, dar cu toate acestea oamenii superficiali se cunosc de la prima vedere...parerea mea!
Reply With Quote