Subiect: Un sfat intelept
View Single Post
  #92  
Vechi 07.06.2011, 10:15:11
umilul umilul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.11.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 175
Implicit Iertati-ma !

Citat:
În prealabil postat de OanaMari Vezi mesajul
Este mai mult de un an de zile de cind am aflat de o relatie a sotului meu cu o persoana mai invirsta decit el. Stiu sigur de aceasta relatie si nu stiu cum sa procedez pentru ca imi este teama de reactia care v-a avea, acuzindu-ma pe mine ca nu fac altceva decit sa ii gasesc motive. Cel mai dureros este ca din familie il incurajeaza la aceasta relatie fiind intermediari la relatia lor. Cu toate ca inainte, avea o parere proasta despre aceasta persona socotindo o profitoare. Nu stiu cum sa procedez deoarece, noi am mai avut perioade de neintelegere si intotdeauna familia m-a scos vinovata. Am credinta inn Dumnezeu ca un sfat bun imi v-a iesi in cale.
Din cate am citit din cele scrise de d-voastra cred ca sunteti suficient de matura sa luati decizii intelepte si singura, si asta nu o spun cu rautate, ci cu intelegere fata de problema pe care o aveti. Parerea mea e ca nu trebuie sa va fie teama de ce reactie va avea si sa discutati ca intre soti ceea ce ati auzit; sa rezolvati problema cat mai repede. Nu puteti sta in minciuna, nici o femeie si nici un barbat cu capul pe umeri nu poate asa ceva, daca intradevar exista dragoste intre cei doi soti (asa ar trebui sa fie). Rugati-va Domnului si Mantuitorului nostru Iisus Hristos, precum si Maicii Domnului, sa va dea intelepciunea necesara pentru a putea iesi din acest necaz. Pace tuturor si iertati-ma daca v-am gresit !!!
Reply With Quote