View Single Post
  #3  
Vechi 05.07.2009, 21:29:07
razvan_m
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

De aceea marile banci fac atata banet pe spinarea multimii de "stupid people", cum ii considera ele pe oamenii obisnuiti, tu, eu sau altul, pentru ca nu ne vine sa credem la ce hotii si inselatorii pe fata sunt predispuse ele sa recurga in goana dupa profit.
Nici mie nu mi-a venit sa cred pana azi, dar afland informatia din cel putin doua surse total independente intr ele, am ajuns sa cred ca exista ceva necurat la mijloc in legatura cu bancile, mai ales ca asa-zisele banic natioanle ale fiecarui stat in parte nu sunt in nici un caz atat de nationale pe cat vor sa para, ci sunt banci in intregime private si detinute/controlate de evrei.
Ganditi-va oare, de ce bancile au o lege speciala de functionare si care nu-i emisa de Parlament, ci de guvernatorul BNR, diferita de legea de functionare a restului societatilor comerciale, nr. 31/1990? Nu ar putea fi ele oare privilegiate din cine stie ce motiv ocult de guvern, data fiind existenta unei asemenea legi ciudate precum cea de functionare a societatilor bancare care difera net de cea a societatilor nebancare? De ce asa-zisa "Banca Nationala" este singura care poate tipari bani, privilegiu acordat in vechime exclusiv guvernului? Care este rolul precis al Bancii Nationale? Acela de a preveni crize financiare declansate de insisi marii bancheri? Sa fim seriosi! Nici macar un prunc nevinovat nu mai crede in asemenea minciuni gogonate!...
Reply With Quote