Subiect: Cum este corect?
View Single Post
  #4  
Vechi 10.01.2007, 11:20:54
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

PT.djdragonalb

"Unii l-ar putea conidera inferior si L-ar trata ca atare."
Eu nu vorbeam despre ce fac unii sau altii...ci despre mine...pt ca relatia pe care o avem cu divinitatea este de ordin interior si individual,asa cum este si Dreapta Judecata.
Tine de fiecare individ in parte cum vede lucrurile si cum percepe divinitatea si nu pot sa cred ca Dumnezeu face o tragedie sau se blocheaza in astfel de amanunte...
Ceea ce sustii tu mai sus este foarte bine si frumos spus dar nu diminueaza si nu intareste cu nimic ceea ce am spus eu,si e valabil si invers.

"Stai putin ca nu-i asa!Nu-L poti considera pe Dumnezeu cum vrei/sau cum il simti"
Adica? De ce nu-i asa cum spun eu si ar fi cum spui tu?

"Cu un preot,oricat de prieten ti-ar fi,nu poti sta de vorba oricum(picior peste picior)."
Scuze ca-ti spun si sper sa nu smintesc dar eu am foarte multi prieteni care sunt preoti si cand vorbim chiar stam comozi,inclusiv picior peste picior...iar discutiile nu le avem in biserica,desigur...am tinut sa spun acest lucru tocmai pt a se remarca ,ca fiecare dintre noi poate sa faca si sa vada acelasi subiect din alt unghi,cu mai multa sau mai putina rigiditate,in functie de personalitatea sa,dar fara a influenta in mod special pe cei din jur...este pur si simplu un alt mod de a vedea lucrurile ,omeneste vorbind.
Reply With Quote