Subiect: Cum este corect?
View Single Post
  #7  
Vechi 10.01.2007, 14:16:08
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

pt.djdragonalb
" Dumnezeu e Unul si ni S-a descoperit intrun anumit fel(n-a lasat fiecaruia sa-L perceapa cum vrea)"
Dar cum altfel de vreme ce noi nu suntem identici?Sau tu vrei sa ma faci pe mine sa cred asa cum crezi tu sau sa vad,sa interpretez asa cum vezi si interpretezi tu?...din pacate nu se poate...si e valabil pt fiecare individ in parte.

Multumesc pt sfatul pe care mi-l dai in continuare dar e valabil si pt tine...iar parerea mea este ca sfaturile se dau numai atunci cand tu stii ca le indeplinesti...nu vreau sa fiu inteleasa gresit,chiar iti multumesc sincer.

Referitor la prietenii mei...de ce sa nu stau jos daca ei stau in picioare?Fiecare e liber sa aleaga ce si cum vrea sa faca in viata,chiar si in relatia cu prietenii....adica,daca el vrea sa stea in picioare cand purtam o discutie de lunga durata trebuie obligat sa stau si eu?...cred ca am libertatea sa decid pt mine fara a fi interpretata ca nu-mi respect prietenul de vreme ce imi este prieten si asta implica o relatie de cunoastere cat de cat intre mine si el.
Consider ca nu pozitia pe care o iei intr-un dialog este primordiala...si nu uita ca am facut o data specificatia ca depinde cine iti este interlocutorul si cum il plasezi tu vis-a-vis de tine ca individ.

Referitor la influente...asta tine de motivatie...daca asta e motivatia ta atunci influentezi pe cei din jur,daca nu atunci nu o vei face...iar cei din jur daca se lasa influentati inseamna ca ei au ales asta din motivele lor indiferent de motivatia ta...asa vad eu evolutia mea si a omului in general.
Reply With Quote