View Single Post
  #989  
Vechi 16.11.2013, 23:06:59
bogdan81 bogdan81 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2011
Mesaje: 1.270
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Poate aveti dreptate, insa eu sunt de parere ca nu e bun extremismul de nici un fel. Adica , nu putem ignora greselile facute cu anumite vaccinuri , uneori foarte grave, nu putem acuza oameni cum ca fug de antibiotice sau refuza actul medical dar nici sa cadem in extrema cealalta spunand ca absolut orice vaccin este daunator.
Nu stiu de ce in orice discutie se ajunge in extremism, gen: inapoiatilor, istericilor, sectarilor, refuzati antibiotice si consultul medical iar tabara cealalta: toate sunt daunatoare, toate sunt extrem de periculoase. Si astfel se aluneca pe o panta de judecare a tuturor celor care spun si gandesc diferit de noi.

Pararea mea este ca scopul vaccinarii este bun , insa aplicat in masa, fara a cerceta din punct de vedere medical fiecare om in parte, este foarte daunator si a dus la numeroase tragedii. Cred ca fiecare om care urmeaza sa fie vaccinat ar trebui verificat daca urmeaza sa dezvolte reactii adverse periculoase. Si mai cred ca ar trebui sa aiba dreptul sa decida daca face vaccinul sau nu, si mai ales, extrem de important sa fie informat. Ce reactii adverse pot fi, care este starea lui de sanatate si daca exista vreun risc in ce-l priveste pe el personal , sau bineinteles pe copilul lui.
Nu se poate cerceta fiecare om in parte. Este imposibil din punct de vedere medical.
Reply With Quote