View Single Post
  #6  
Vechi 28.01.2012, 18:48:40
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de zaharia_2009 Vezi mesajul
La inceputul carierei mele acceptam sa primesc atentii (daca le refuzam pacientii avea in primul rind impresia ca nu voiesc sa ma ocup de ei cu atentie)pina in clipa in care Dumnezeu mi-a arata cit de mult gresesc, moment din care nu m-a mai interesat ce gindeste pacientul ci care este rostul meu !
Ma bucur pentru tine frate zaharia ca ai ajuns la concluzia pe care am scos-o in evidenta. Ce este pacat si dureros este ca mijloacele de vindecare ale Medicinei au evoluat foarte mult, insa ea este tot mai neputincioasa in fata bolilor grave. La doctor daca mergi pana nu ai cancer sau o boala grea nu-ti spun de efectele negative ale unei alimentatii dezichilibrate (haotice). Ba mai mult si cand esti bolnav de multe ori ei nu vorbesc despre alimentatie si rezolva boala doar prin medicamente. Cat despre industria farmaceutica nu vreau sa vorbesc. Sa nu mai vorbesc ca in majoritatea cazurilor se trateaza efectul si nu cauza care a generat boala. Nu vreau sa generalizez si sa spun ca toti doctorii gresesc. Sunt si doctori cu frica si cu credinta in Dumnezeu si care sunt dedicati cu adevarat oamenilor.
Reply With Quote