View Single Post
  #8  
Vechi 18.02.2010, 13:19:36
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anastasia2008 Vezi mesajul
Intr-adevar, imi dau seama pe zi ce trece cat de mult conteaza, atunci cand sotul meu priveste si spre mine, spre supararile si tulburarile mele. Orice mangaiere care imi vine de la el, imi alina sufletul.

"Noi suntem doar îngeri cu o singură aripă, nu putem zbura decât îmbrățișați." (Luciano de Crescenzo).
Tot timpul ajungem in acelasi punct: nevoia de comunicare si comuniune ! Doar suntem dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu.

Din familiile care nu au comunicare, comuniune si dragoste s'au nascut toate patimile de pe pamant.
De acolo vine rautatea, de acolo raceala si lipsa de caldura a multora fata de cei pe langa care trec, in viata.

Citat:
În prealabil postat de iana Vezi mesajul
Mi-a venit in minte legea a treia a dinamicii: orice actiune naste o reactiune egala si de sens contrar.
Lipsa de grija aratata sotiei atrage dupa sine complexe si slabiciuni sufletesti ce pot marca viata copilasilor, cat si a mamei/sotiei.
Cate mame nu au "uitat" aproape de copilasi din cauza racelii simtita din partea sotului !
__________________
"Intru aceasta vor cunoaste toti ca sunteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii fata de altii." (Ioan 13,35)
"Va spun ca pentru orice cuvant desert, pe care-l vor rosti, oamenii vor da socoteala in ziua judecatii." (Matei 12,36)

Reply With Quote