Subiect: despre impacare
View Single Post
  #1  
Vechi 19.04.2012, 17:44:58
Sanduu's Avatar
Sanduu Sanduu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 125
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Sanduu
Implicit despre impacare

Hristos a inviat!
am deschis aceasta tema deoarece vreau sa va cer un sfat legat despre impacarea cu aproapele. Cu apropae 4 ani in urma, pe cind eram la tara la bunica si pe cind jucam fotbal pe teren si dupa aia am avut unele conflicte cu careva din baieti, nu ne-am batut, pur si simplu ne-am mai certat am mai ridicat vocea la ei, am clarificat unele situatii...etc. dupa aceea urmatoarele zile am dat mina intre noi. In general in Biserica se spune ca trebuie sa fim impacati cu aproapele cum credeti mai este nevoie sa ma duc sa-mi cer iertare de la ei?, s-au prin faptul ca am dat mina deja ne-am impacat si nu mai este nevoie acum sa rascolesc trecutul, si sa pomenesc ce a fost atuncea? Mie mi se pare ca nu mai este nevoie sa ma duc la ei voi ce credeti ? eu nu am nici o rautate fata de ei si plus ca daca m-as duce sa-mi cer iertare de la ei pur si simplu voi fi socotit prost ca cea fost o fost ! eu cred ca ei nici macar nu tin minte despre aceasta . Va rog sa va spuneti parerea vizavi de situatia data! poate i-mi fac griji din nimic spuneti-mi adevarul in fata!
Mersi anticipat!
Reply With Quote