View Single Post
  #3  
Vechi 27.08.2010, 10:08:57
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ghetsimani Vezi mesajul
Sunt din Bucuresti, am niste probleme de sanatate mai exact agorafobie si atacuri de panica, imi doresc din suflet sa ajung acolo insa sunt 7 ore de mers plus ca, am inteles ca se ajunge f greu la mormant. A fost cineva si poate povesti daca este anevoios drumul, nu este vb de lene a nu se intelege gresit , este vb de faptul ca efortul si oboseala drumului imi fac foarte rau.
Plang si o sa ma rog la Bunul Dzeu sa imi dea o solutie cum sa ajung, poate cu avionul?
Din locul in care va lasa o masina, adica poarta manastirii, trebuie mers cam 10 - 15 minute pe jos pana la mormant.

Din aceasta distanta, a doua jumatate este o poteca care urca lin in padure. In functie de problemele de sanatate, aceasta portiune poate fi ceva mai dificila, dar am vazut oameni de toate varstele.

Manastirea si mai ales cimitirul, mormantul si poteca pana acolo sunt in padure, deci locul nu este foarte deschis. Cam ca o plimbare in Herastrau, printre copaci inalti - dumneavoastra trebuie sa stiti in ce masura va afecteaza asta din punct de vedere al agorafobiei, in functie de severitatea sindromului.

Va doresc sa va ajute Dumnezeu sa va impliniti visul de a ajunge acolo.
Reply With Quote